Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Strona główna > Projekty > 2014r.

"STREET-ART-Intercultural Happening"

Camp Rodowo, Poland, 26.07.-03.08.2014

projekt dofinansowany z

programu Erasmus+


Międzynarodowy projekt "STREET - ART - INTERCULTURAL HAPPENING" został stworzony przez młodych ludzi z pięciu organizacji partnerskich: Latvian Red Cross z Łotwy, Obcianske Zdruzenie Spolocnost Slovensko - Indickeho Priatelstva ze Słowacji,  Volt Allami Gondozottak Orszagos Egyesulete z Węgier, E-Genclik Dernegi z Turcji i Fundacji „Rodowo” z Polski. Projekt trwał 5 miesięcy i zakonczył się 30 listopada.

Głównym celem projektu była promocja działań artystycznych jako sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego młodzieży oraz rozwój osobisty i społeczny uczestników. Kolejne cele projektu to wymiana doświadczeń i umiejętności artystycznych, uczenie się od siebie nawzajem oraz poznawanie różnych aspektów tzw. sztuki ulicy - muzyka, teatr, video, graffiti, performance, flash mob itp.

Głównym działaniem projektowym była międzynarodowa wymiana młodzieży która  w dniach 26.07. do 03.08.2014 r. odbyła się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Rodowie. W wymianie uczestniczyło 41 młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat. W trakcie wymiany młodzież uczestniczyła w licznych zajęciach artystycznych i integracyjnych, w większości przygotowanych przez samych uczestników. Nie zabrakło również elementów animacji językowej, gier i zabaw, zajęć team building oraz ewaluacji.

Spotkanie młodych ludzi z różnych krajów europejskich było również okazją do poznania innych narodów i kultur.  Dużą rolę odegrały wieczory narodowe, które pozwoliły na poznanie kultury, tradycji i kuchni naszych partnerów, dzięki czemu znacznie zwiększyła się wiedza młodzieży związana z tymi krajami.

Finałowy happening STREET - ART odbył się w miejscowości Borowe, na który przybyli licznie mieszkańcy gminy, obecni byli również przedstawicieli władz lokalnych. Grupy przygotowali występy artystyczne z elementami pieśni i tańców narodowych, konkursy i zabawy ruchowe dla młodszych i starszych, uczyli tańców ludowych i integracyjnych. Młodzież przygotowała stoiska malowania twarzy, tattoo z henny, robienia zwierząt z balonów oraz wystawę fotograficzną. Nie zabrakło klaunów i „hawajskich” tancerek, było barwnie i wesoło. Happening został przyjęty z wielkim entuzjazmem i mamy nadzieję na długo zostanie w pamięci wszystkich tam obecnych.