Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Strona główna > Projekty > 2013r.

Polsko-Belaruskaja SPADCHINA - wiejskie kluby dla wspólnego  dziedzictwa kulturowego

01.02.–31.07.2013

Projekt został sfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 'Przemiany w Regionie - RITA', realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji

www.rita.edudemo.org.pl

W dniach 12.-18. kwietnia 2013 odbyła się wizyta studyjna dla liderów wiejskich społeczności lokalnych Grodzieńszczyzny. Grupa wizytowała miejsca związane z polsko-niemieckim dziedzictwem naszego regionu, w tym między innymi muzeum w mrągowskim ratuszu oraz nasz kościół ewangelicki. Białoruscy uczestnicy inspirowali się działaniami mazurskich społeczności lokalnych.

Następnym etapem naszego projektu była realizacja mikro projektów na Białorusi dla zachowania różnych przykładów polsko-białoruskiego dziedzictwa historycznego na Grodzieńszczyźnie, m. in. odnowienie kurhanu powstańców z 1863 r., czy też odnowienie pomnika rodu Olenskich. Mikro-projekty zostali zrealizowane przez liderów wiejskich, którzy uczestniczyli w wizycie studyjnej oraz ich grupy lokalne w okresie koniec kwietnia - połowa czerwca.

Seminarium ewaluacyjne odbyło się w Rodowo w terminie 23.-28. czerwca 2013. Białoruskie liderzy m.in. zaprezentowali na forum przebieg i rezultaty zrealizowanych mikro projektów oraz dyskutowali o planach na przyszłość.

Projekt realizowany był przez Fundację Rodowo w ramach Programu „Przemiany w Regionie RITA”  / Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja  Edukacja dla Demokracji.