Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player


From ISLANDS into the CONTINENT


Pomysłodawcą tej wymiany młodzieży jest grupa ex-wolontariuszy europejskich, spośród których czworo odbywało swoje projekty na Wyspach (Brytyjskich oraz Greckich) oraz ich przyjaciele zapoznani w miejscu goszczącym.

Tematem projektu jest ogólnie pojęta wymiana kultur czterech narodów. From Islands into the Continent – co oznacza, że mając doświadczenie pracy na Wyspie chcemy część tej kultury na 7 dni przenieść na Polski grunt. A mieszkańcy wysp, którzy do nas przyjadą – zabiorą ze sobą cząstkę kultury kontynentu (reprezentowanej przez Belgów i Polaków).

Treść naszego projektu wypełnia dzielenie między uczestnikami swoich kultur, na które składają się: kuchnia narodowa i lokalne potrawy, opowiadanie o historii, spojrzeniu na wspólną przyszłość w zjednoczonej Europie, prezentacje muzyki i filmu, zarówno tradycyjnych jak i pop-kulturowych i inne. Będziemy także opowiadać sobie i prezentować nasze praktyki religijne i podejście do religii. Wszystkie to aktywności będą się odbywały w duchu tolerancji i akceptacji dla odmienności.

Zamysł jest taki, aby zaproponować jak najciekawszą formę tej wymiany, atrakcyjną dla młodzieży i aby poruszane poważne i mniej poważne tematy potraktować w sposób niestandardowy.


Projekt odbył się w ramach Programu MŁODZIEŻ