Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

There are no translations available.


From ISLANDS into the CONTINENT


Pomysłodawcą tej wymiany młodzieży jest grupa ex-wolontariuszy europejskich, spośród których czworo odbywało swoje projekty na Wyspach (Brytyjskich oraz Greckich) oraz ich przyjaciele zapoznani w miejscu goszczącym.

Tematem projektu jest ogólnie pojęta wymiana kultur czterech narodów. From Islands into the Continent – co oznacza, że mając doświadczenie pracy na Wyspie chcemy część tej kultury na 7 dni przenieść na Polski grunt. A mieszkańcy wysp, którzy do nas przyjadą – zabiorą ze sobą cząstkę kultury kontynentu (reprezentowanej przez Belgów i Polaków).

Treść naszego projektu wypełnia dzielenie między uczestnikami swoich kultur, na które składają się: kuchnia narodowa i lokalne potrawy, opowiadanie o historii, spojrzeniu na wspólną przyszłość w zjednoczonej Europie, prezentacje muzyki i filmu, zarówno tradycyjnych jak i pop-kulturowych i inne. Będziemy także opowiadać sobie i prezentować nasze praktyki religijne i podejście do religii. Wszystkie to aktywności będą się odbywały w duchu tolerancji i akceptacji dla odmienności.

Zamysł jest taki, aby zaproponować jak najciekawszą formę tej wymiany, atrakcyjną dla młodzieży i aby poruszane poważne i mniej poważne tematy potraktować w sposób niestandardowy.


Projekt odbył się w ramach Programu MŁODZIEŻ