Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej RP


Wakacyjny, edukacyjny pobytu dzieci Polaków zamieszkałych na Białorusi
11-21.07.2008
Obóz letni dla Polaków z Białorusi rozpoczął się 11 lipca w godzinach popołudniowych. Strategicznym celem projektu było zwiększenie świadomości narodowej młodzieży polskiej z Białorusi i promowanie u niej dumy ze swojego pochodzenia oraz nowoczesnego, świadomego patriotyzmu.
Aby osiągnąć zakładany rezultat zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy szereg warsztatów i zajęć na temat historii, kultury i sztuki Polski. Młodzież chętnie brała udział we wszystkich punktach programu. Dostosowaliśmy poziom i stopień trudności do wiedzy i wieku uczestników. Zauważyliśmy pewien wzrost zainteresowania historią oraz kulturą. Niektórzy uczestnicy wyrazili głęboką chęć podjęcia studiów w Polsce, mówili że to byłoby spełnienie ich marzeń.
Zakładaliśmy, że w wyniku projektu zintensyfikuje się nasza współpraca z partnerem białoruskim, a goszczona u nas młodzież włoży jeszcze więcej energii w krzewienie i podtrzymywanie kultury polskiej na Białorusi. Z rozmów poprojektowych wiemy już, że ten cel został osiągnięty. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze zrealizowanych zajęć i całego pobytu w Polsce.
Przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi wyszli z propozycją rozszerzenia współpracy i zintensyfikowania działań, by stworzyć więcej możliwości wyjazdu do Polski dla większej liczby Polaków z Białorusi.


Galeria zdjęć: